Menu
«پتروشیمی زنجان» در دستور کار ستاد رفع موانع تولید استان زنجان قرار دارد
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار عمومی

«پتروشیمی زنجان» در دستور کار ستاد رفع موانع تولید استان زنجان قرار دارد

در نخستین جلسه‌ی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، مدیر عامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان (پتروشیمی زنجان)، به طرح مسائل چالش‎‌های احداث و بهره‌برداری از پروژه‌ی پرداخت و با توجه به اهمیت این طرح ملی، استاندار زنجان (آقای حقیقی) دستور داد طی هفته‌ی آینده، جلسه‌ی مستقل و ویژه‌ای برای رفع این موانع با حضور تمامی مدیران مرتبط، برگزار شود.

ساعتی پیش از این جلسه، استاندار زنجان و اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان از محل احداث کارخانه بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان در این جلسه با اشاره به برخی مشکلات این شرکت گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم، احداث خط آهن زنجان-بیجار است که علاوه بر این شرکت، برای سایر صنایع موجود در شهرستان ایجرود نیز برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل مهم خواهد بود.

محمدرضا مدیری با بیان این‌که هزینه‌ی حمل و نقل در طرح توجیهی بین 20 تا 22 دلار فرض شده است، خاطرنشان کرد: در صورت ایجاد خط آهن، این هزینه به زیر 10 دلار کاهش می‌یابد که بر این اساس خواستار پیگیری تخصیص بودجه و ایجاد این خط آهن از سوی مدیران استان هستیم.

وی عدم تکمیل خط انتقال آب از سد گلابر به محل کارخانه را مشکل بعدی خواند و تصریح کرد: طول این خط 14 کیلومتر است که 10 کیلومتر تکمیل شده و  آب منطقه‌ای هنوز منابع کافی برای تکمیل 4 کیلومتر باقی‌مانده در اختیار ندارد.

دکتر مدیری، واگذاری اراضی خریداری شده برای شهرک صنعتی پتروشیمی (زون صنایع عمومی) را مشکل بعدی خواند و اظهار داشت: تأمین برق پتروشیمی زنجان و تخصیص آب مربوط به شهرک صنعتی صنایع عمومی پتروشیمی نیز از مشکلات بعدی است که نیاز به مساعدت مدیران استان دارد.

در این جلسه فرماندار ایجرود با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان، ایجاد خط آهن را یکی از طرح‌های مهم و اولویت‌دار استان خواند و گفت: این موضوع می‌تواند کمک بسیاری به کاهش هزینه‌های واحدهای تولیدی باشد که در شهرستان ایجرود مستقرند یا مستقر خواهند شد.

توحید سلیمی با بیان اینکه ایجرود جزء شهرستان‌های محروم کشور است تصریح کرد: سند توسعه‌ی این شهرستان نیز تدوین و رونمایی شده و بر این اساس حتماً باید فعالیت‌های اقتصادی، اشتغال‌زا و اجتماعی مناسبی برای توسعه‌ی این شهرستان انجام شود.

 در حاشیه‌ی این دیدار و جلسه، مدیرعامل شرکت صنایع کشاورزی و کود زنجان در گفت‌وگویی با خبرنگاران ایرنا و ایسنا، از اجرای نوبت سوم افزایش سرمایه‌ی شرکت از محل آورده‌ی سهام‌داران در صورت تصویب هیئت مدیره طی سال جاری خبر داد.

Print
280 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

انتخابگر پوسته

دی ان ان